У Криму стартує німецько-українська археологічна експедиція

Херсонес - принада для археологів у Криму, але - не єдина

Херсонес – принада для археологів у Криму, але – не єдина

Німецька молодь розкопуватиме в Криму стародавнє городище Мангуп-Кале. 29 липня починається археологічна німецько-українська експедиція з дослідження колишніх поселень кримських готів.

 

 

Міжнародний історико-лінгвістичний табір «Мангуп»,  у якому бере участь німецька молодь, проводиться вже втретє. Цього року до Криму приїхало десятеро німецьких студентів, які цікавляться історією племені германців, яке оселилося в Криму на початку IV-V століть.

Всі вони аматори в археології, однак працюватимуть на рівні з професійними дослідниками – студентами з Таврійського національного університету ім. Вернадського, розповів Deutsche Welle голова Всеукраїнського об’єднання німецької молоді в Україні Володимир Лейсле: «Ми розкопуватимемо не тільки поселення остготів, а досліджуватимемо караїмів, пласти візантійського часу. Ми дивитимемося, як перепліталися культури. І через таку глибинну історію люди починають розуміти різноманіття культур і те, що треба завжди шукати діалог і найбільш оптимально існувати всім разом».

Житимуть молоді археологи у наметах, спілкуватимуться між собою лише німецькою, тому в українських студентів є можливість на практиці вивчити іноземну мову. А ще німецька молодь везе з собою на Мангуп сонячні батареї, аби навчити своїх українських колег активніше користуватися альтернативними видами енергії.

Археологічна експедиція триватиме дванадцять днів. На її проведення український уряд виділив 20 тисяч гривень. Після завершення розкопок студенти збираються підготувати буклет з детальним описом своїх знахідок і вражень.

“Німецька хвиля”

Leave a Reply

Your email address will not be published.